bieliźniarstwo i pończosznictwo

Hurtownia bielizny Matterhorn wprowadza usługę Dropshipping (12564)

Na początku lipca hurtownia bielizny Matterhorn z Mysłowic uruchomiła, jako pierwsza w Polsce, niezywkle wygodną dla właścicieli sklepów internetowych usługę Dropshipping. Pod tą nazwą kryje się kompleksowe zarządzanie realizacją wysyłki zamówionego towaru bezpośrednio do finalnego odbiorcy. Opisowo procedura wygląda następująco: Klient e-sklepu składa zamówienie na stronie internetowej lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Właściciel sklepu wchodzi na stronę hurtowni bielizny Matterhorn i przy zamówieniu zaznacza opcję Dropshipping. Podaje adres na jaki towar ma zostać wysłany oraz jeśli płatność ma się odbywać za pobraniem, kwotę jaką ma zapłacić ostateczny klient. Po otrzymaniu wpłaty na konto Matterhorn bezzwłocznie przygotowuje paczkę i wysyła ją do finalnego klienta. Klient otrzymuje przesyłkę tak, jakby nadawcą w rzeczywistości była firma korzystająca z usługi Dropshipping. Na przesyłce nie ma żadnych oznaczeń hurtowni Matterhorn, a zamówienia wysyłane są w nowych czystych pudełkach.
W rozmowie z redakcją Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo Tomasz Jaromin – właściciel hurtowni Matterhorn wymienił kilkanaście istotnych korzyści wynikających z korzystania z usługi Dropshipping. Jak najważniejsze wskazał m.in.: oszczędność wynikająca z opłaty za przesłanie towaru od dostawcy do e-sklepu, możliwość zminimalizowania stanów magazynowych, brak tzw. kosztów logistycznych (pakowanie paczek, koszty pracownika realizującego wysyłki). Właściciel hurtowni bielizny Matterhorn podkreślił, że Dropshipping umożliwia osobie prowadzącej s-sklep z bielizną skupienie się jedynie na działaniach marketingowych mających na celu promowanie adresu i marki sklepu oraz niemalże automatyczne powiększenie oferty produktowej o ponad 1000 modeli bielizny liczących się polskich producentów.

reklama

Hurtownia bielizny Matterhorn proponuje także właścicielom e-sklepów udostępnienie informacji o dostępności i czasie realizacji wysyłki konkretnego produktu. Co więcej mysłowicka firma daje także możliwość umieszczenia linka na stronach sklepów internetowych pod którym udostępniana będzie informacja w jakim czasie towar może być wysłany do klienta.

Dropshipping jest już bardzo popularną usługą w Stanach Zjednoczonych i w krajach Europy Zachodniej. Na tych rynkach z powodzeniem funkcjonują firmy, które w imieniu sprzedawców detalicznych realizują wysyłkę zamówionych produktów. W Polsce handel elektroniczny rozwija się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie. W związku z tym rynek na usługi związane z procesami logistycznymi w e-handlu będzie się także rozwijał.
Inicjatywa hurtowni Matterhorn będzie dużym ułatwieniem dla osób prowadzących internetowe sklepy z bielizną. Skorzystają także klienci, którzy uzyskają dostęp do rzetelnej informacji dotyczącej dostępności danego produktu oraz terminu jego dostawy.

Więcej na temat nowej usługi Dropshipping można dowiedzieć się bezpośrednio na stronach internetowych hurtowni Matterhorn.

reklama
Spis treści aktualnego numeruWydania archiwalne